Zobacz jak powstają przekładki PTFE do produkcji tarcz szlifierskich
7 grudnia 2020
Jak właściwie wytwarza się tarcze szlifierskie?
Tarcze szlifierskie to efekt połączenia spoiwa, najczęściej żywicy i ziarna ściernego. Aby nadać im pożądany okrągły kształt przygotowana wcześniej mieszanka jest prasowana w automatycznych prasach. Po zakończeniu tego etapu tarcze zostają umieszczone na stojakach, przekładane przekładkami PTFE. Teraz następuje proces suszenia. Kiedy osiągną docelową wilgotność są transportowane do pieców, gdzie są wypalane w temperaturach do 250°C. Przekładki PTFE firmy EDER gwarantują właściwe odgazowywanie tarcz oraz dzięki powłoce PTFE nie przywierają do samych tarcz. Po zakończeniu procesu wypalania, tarcze szlifierskie są schładzane. Po osiągnięciu temperatury otoczenia tarcze są zdejmowane ze stojaków, pakowane i wysyłane do Klientów. Przekładki PTFE firmy EDER zachowują swoje właściwości przez długi czas.
EDER oferuje 2 rodzaje przekładek
- standardowe, brązowe, które oferują najlepszy kompromis jakości do ceny
- premium, niebieskie, to największa ilość cykli między wymianą przekładek
Nasz ploter wyposażony jest w głowicę z nożem oscylacyjnym. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu w Europie o formacie cięcia aż 2800mm x 5000mm. Oznacza to maksymalny rozmiar obrabianego arkusza materiału 2800mm x 5000mm, a największe wykonane przez nas przekładki miały średnicę aż 2300mm.
Dzięki zaawansowaniu technicznemu i wysokim parametrom pracy urządzenia, cięcie ploterem przebiega nie tylko szybko, ale i z gwarancją bardzo wysokiej jakości krawędzi. Możemy wyciąć ponad 20 000 przekładek PTFE dziennie.