Perfekcyjnie gładkie złącze - EDER

Perfekcyjnie gładkie złącze

Perfekcyjnie gładkie złącze

24 lutego 2021

Od 1988 roku nasze gładkie rozwiązania wspierają producentów kompozytów, odzieży, włóknin filtrujących i membran na całym świecie. Nasze pasy wielowarstwowe PTFE eksportujemy z naszego zakładu w Fałkowie do 38 krajów na całym świecie. Jesteśmy największym producentem pasów PTFE w Polsce i trzecim w Europie. W 2020 roku wyprodukowaliśmy ponad 55 tysięcy pasów PTFE.

Pasy wielowarstwowe do klejarek i maszyn laminujących produkujemy w najnowszej technologii dostępnej na rynku opracowanej przez nasz dział badań i rozwoju. Dzięki połączeniu ze sobą kilku warstw (dwóch, trzech, a nawet czterech) materiału, pasy posiadają bardzo dobrą stabilność wymiarową, wysoką sztywność i wytrzymałość na zerwanie nawet na pasach o szerokości 2400mm.

Kolejna ich zaleta to bardzo gładkie złącze. Jest to szczególnie ważne przy łączeniu ze sobą kilku warstw zgrzewanego materiału, gdzie odcisk złącza jest nie do zaakceptowania. Na specjalne życzenie wykonujemy pasy z powłoką EDROCK™, zwiększającą żywotność pasa w najbardziej wymagających aplikacjach. Poniżej, nasze pasy w przekroju.

EDROCK™ to najnowocześniejsza powłoka pasów PTFE, opracowana przez nasz dział badań i rozwoju. Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym fluoropolimerom posiada najwyższe parametry antyadhezyjne. Jest bardziej szczelna i odporna na przenikanie agresywnych mediów w głąb pasa PTFE. W ekstremalnych warunkach pracy powłoka pasów PTFE EDROCK™ pozwala na dłuższą pracę pasa. Dzięki parametrom nowo stworzonej powłoki, materiał dłużej pozostaje wolny od zabrudzeń, które wpływają na szybsze zużywanie się pasów PTFE. Powłoka EDROCK™ chroni włókna szklane/aramidowe – odpowiedzialne za wytrzymałość mechaniczną – przed penetracją agresywnych mediów w temperaturach pracy do 260°C.

Niektóre typy klejarek i maszyn laminujących nie mają możliwości montażu zamkniętego pasa, wtedy z pomocą przychodzi nasz całodobowy serwis. Nasi doświadczeni pracownicy z przyjemnością i należytą precyzją zainstalują nasz pas na Państwa maszynie.

Więcej informacji o usłudze montażu.

Eder od środka

Warto zapoznać
się również

Najnowsze
aktualności

Dowiedz się więcej o naszej firmie i branży.

Serwisowanie
i montaż pasów.

Nasi specjaliści znają się na wszystkim!

Siła tkwi w zespole

Zapraszamy
do kontaktu!

Fabryka i biura w Fałkowie

tel.: (+48) 61 86 93 550

EDER PTFE SOLUTIONS Sp. z o.o.
62-262 Fałkowo k/Gniezna
Fałkowo 66 A
12 km od Gniezna,
40 km od Poznania

NIP: 7842532149

Godziny pracy biura:

Pn – pt: 8:00 – 16:00
Sob, nd, święta: nieczynne

Skontaktuj się z wybranym działem:

Dz. sprzedaży eksportowej

Dz. sprzedaży krajowej

Dz. logistyki

Dz. techniczny

Formularz kontaktowy

Chętnie porozmawiamy
na temat Twoich potrzeb

    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności